telegram
whatsapp

Server Kurulum ve Destek

Server ve ortak veri tabanları ile işletmenizde işler hem rahatlayacak hem de hızlanacak....

Şirketler, günümüzün sürekli değişen koşullarında rekabet edebilmek için yönetim sistemleri gibi, bilişim sistemlerini de mümkün olan en esnek tarzda kurmak zorundalar. Bu nedenle, artık "bugün için çözüm" yerine "sürekli çözüm" sağlayan bilişim sistemleri ve uygulama yöntemleri aranıyor. Hizmetlerin temelinde sektörler için geliştirilen benzer çözümleri değişik kurum ve kuruluşlarda defalarca uygulamış uzman ekibimizle müşterilerimizin performanslarını, verimliliklerini artırmaya yardımcı olmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız.
Sunucuların tercih edilme nedenlerini sıralayacak olursak başlıcaları;
Konsolidasyon: Server sistemleri dağınık PC sistemlerinin aksine konsolide bir şekilde birbirleriyle bağlantılı çalışabilir.
Ölçeklenebilirlik: Kurulacak yada zaten varolan altyapıya göre şekillendirilebilen, Altyapının güçlendirilmesi yada zayıflatılması durumuna serverların direk sayılarının, işlemcilerinin, disk kapasitelerinin, yada ram miktarının arttırılıp azaltılabilmesi.
Devamlılık: Sistemlerin yada sistem datalarının çökme olmadan yıllarca sunucuyu yeniden başlatma veya kapatıp açma gereği duymadan sürekliliğin sağlanabilmesi. Performans: Server sistemlerinin pc bilgisaryarlara göre 10 larca kat hızlı ve güçlü çalışabilmesi.
Güvenilirlik: Verilerin raid, sistemlerin ve yine verilerin cluster, load balancer teknolojileri sayesinde son derece güvenilir olması.
Hot swap – Plug: Server parçalarının server çalışır halde iken dahi çıkartılması, değiştirilmesi, yenisinin takılması işlemlerinin kolayca yapılabilmesi. Desteklenebilirlik-Supportability: Şirketlerin müşterlerine server bazında sundukları carepack, service pack gibi anlaşmalar sayesinde çok kısa sürede parça yada sistem garantileri.

Yukarıda saydığımız örnekleri çoğaltmamız mümkün, ama yukarıdaki sebepler neden server sistemlerinin tercih edilmesi gerektiğini sanırım yeterince açık yansıtmıştır. Proje bazlı çözümlerin yanı sıra güvenlik duvarları, ağ iletişim, yapısal kablolama vb. hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

Uçtan Uca Çözümler...

Digitem, Ev veya İş yerlerinizde oluşabilecek teknik arızalar, hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını, yangın veya gasp gibi tehditlere karşı 27 yıllık tecrübesi ile 7/24 güvenlik ve bilişim çözümleri sunar...

İletişim için tıklayınız...